ورزش سوارکاری
هیئت سوارکاری ابهر
قالب وبلاگ

به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، با تلاش همکاران فنی و مسوولین فدراسیون، امکان پخش زنده اینترنتی مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور در تاریخهای ۲۱، ۲۳ و ۲۵ مهرماه فراهم گردید. لذا علاقه مندان می توانند این مسابقات را به صورت زنده، از طریق سایت فدراسیون و با استفاده از اینترنت پرسرعت مشاهده نمایند

[ سه شنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۳ ] [ 8:0 ] [ انصاری ]

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، صبح دیروز  سوارکاران جانباز و معلول عضو کمیته جانبازان و معلولان فدراسیون سوارکاری در مراسم بدرقه کاروان پاراآسیایی کشورمان که در سالن دوازده هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد با رژه خود برنامه چشمگیری را به مورد اجرا گذرادند.

این گزارش حاکیست مراسم رژه سوارکاران جانباز و معلول که در حضور وزیر ورزش و جوانان، مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برگزار شد با استقبال و توجه حاضران در سالن همراه بود .

فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی با عنایت به تاثیر گذاری عمیق ورزش سوارکاری در امر معالجه و درمان نزد جانبازان و معلولان با تشکیل کمیته سوارکاری جانبازان و معلولان تلاش می کند زمینه حضور این عزیزان علاقمند را در رقابتهای رشته سوارکاری پارالمپیک فراهم سازد .

[ سه شنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۳ ] [ 7:59 ] [ انصاری ]
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، پنجمین دوره مسابقات زیبایی اسب عرب قهرمانی کشور که از ۱۶ مهر ماه در باشگاه آرش کردان و با همکاری هیات سوارکاری استان البرز آغاز گردید بود به پایان رسید. در روز نهایی که با حضور مسوولین فدراسیون، هیاتهای استانی و مسوولین کشوری از استان البرز برگزار گردید اسبها در ۱۵ گروه به رقابت پرداختند.
نتایج این مسابقات به شرح ذیل است:

 1. در گروه نریانهای آیندگان، ویس پاشا مقام اول، ویکتور گولجیو مقام دوم، وقار ترابی مقام سوم، وهبی مقام چهارم و واتیکان مقام پنجم.
 2. در گروه کلاس A کره مادینهای یک ساله، داکوتا العزیز مقام اول، ففرتی تی مقام دوم و فلی مقام سوم.
 3. در گروه کلاس B کره مادینهای یک ساله، نیروانا اکسین مقام اول، نگین مقام دوم و لونا مقام سوم.
 4. در گروه کلاس C کره مادینهای یک ساله، نوری جهان مقام اول، شاه ماتیلا مقام دوم و ناتالی مقام سوم.
 5. در گروه فینال کره مادینهای یک ساله، داکوتا العزیز مقام اول، نیروانا اکسین مقام دوم و ففرتی تی مقام سوم.
 6. در گروه کلاس A کره مادینهای دو ساله، مقام اول، ماندانا مقام دوم و ساویا العزیز مقام سوم.
 7. در گروه کلاس B کره مادینهای دو ساله، میترا اشرف مقام اول، مونتگا مقام دوم و شیما الشلیل مقام سوم.
 8. در گروه کلاس A کره مادینهای دو ساله، انجلینا جولی مقام اول، پریما دیوا مقام دوم و اریسکی کا مقام سوم.
 9. در گروه کلاس B کره مادینهای دو ساله، علیشاه قطر مقام اول، مقام دوم و آلیسکا اشرف مقام سوم.
 10. در گروه فینال مادینهای جوان، انجلینا جولی مقام اول، مقام دوم و علیشاه قطر مقام سوم .
 11. در گروه مادینهای ۴-۶ سال، لیدی انجلینا مقام اول، استلااستوپا مقام دوم، پریما نستالگیا مقام سوم، جوزف فادیلا مقام چهارم و پارونتا مقام پنجم.
 12. در گروه مادینهای ۷-۸ سال، باتاویا مقام اول، شاه ملوسا مقام دوم، ویک لینا مقام سوم و های نای گلوریا مقام چهارم.
 13. در گروه مادینهای بالای ۹ سال، اخیرا مقام اول، مونتگا مقام دوم و استونیا مقام سوم.
 14. در گروه مادیانهای آیندگان، اف ای کریستال مقام اول، ویونا شمس مقام دوم، والنتینو مقام سوم، ورساچه سنگ سو مقام چهارم و والنتینا مقام پنجم.
 15. در گروه فینال مادیانهای بزرگسال، باتاویا مقام اول، لیدی انجلینا مقام دوم و اخیرا مقام سوم.
[ یکشنبه بیستم مهر ۱۳۹۳ ] [ 8:25 ] [ انصاری ]
 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، در روز سوم و پایانی پنجمین دوره مسابقات زیبایی اسب عرب قهرمانی کشور که امروز در باشگاه سوارکاری آرش برگزار شد به غیر از استقبال مردم مشتاق، مسوولین ادارات مختلف استان البرز نیز حضور داشتند.

خلیلی ریاست فدراسیون سوارکاری، پالیزی فرماندار شهرستان ساوجبلاغ، فلاحتکار شهردار شهر شهر کوهسار، حسین ابادی نایب رییس امور بانوان فدراسیون سوارکاری، علیزاده رییس هیأت سوارکاری استان البرز و کریمی رییس هیأت سوارکاری استان تهران از جمله مسوولین حاضر در جمع بینندگان این رویداد بودند.

 نتایج روز نهایی این مسابقات متعاقباً اعلام خواهد شد

[ یکشنبه بیستم مهر ۱۳۹۳ ] [ 8:23 ] [ انصاری ]
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری لیست نهایی ۴۰ سوارکار منتخب بر اساس رده بندی فدراسیون، جهت شرکت در قهرمانی کشور پرش با اسب بزرگسالان مشخص شد.
 
اسامی انتخاب شدگان به شرح ذیل می باشد:


ادامه مطلب
[ یکشنبه بیستم مهر ۱۳۹۳ ] [ 8:21 ] [ انصاری ]
03
[ چهارشنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۳ ] [ 8:21 ] [ انصاری ]
عضویت ایران در فدراسیون جهانی اسبدوانی اسب عرب  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، ایران به عضویت فدراسیون جهانی اسبدوانی اسب عرب (I.F.A.R ) پذیرفته شد. پیرو ارسال درخواست فدراسیون سوارکاری کشورمان برای عضویت در فدراسیون جهانی اسبدوانی اسب عرب، هیات رئیسه این فدراسیون در جلسه مجمع عمومی خود که از تاریخ ۱۱ لغایت ۱۵ مهر در پاریس تشکیل شد

 با عنایت به گزارش مکتوب ارائه شده و دفاعیات شفاهی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران، به عضویت دائم ایران در فدراسیون جهانی اسبدوانی اسب عرب رای مثبت داد. این گزارش حاکیست از این پس مسابقات اسبدوانی اسب های عرب ایران (که در کتاب تبارنامه ملی مورد تائیدW.A.H.O  قرار گرفته اند) بر اساس آئین نامه مسابقات بین المللی این نژاد برگزار شده و از امکانات آموزشی، هندیکاپری و دیگر امکانات فدراسیون جهانی اسبدوانی اسب عرب برخوردار خواهد شد.

فدراسیون جهانی اسبدوانی اسب عرب از سال ۲۰۰۴ تشکیل شده و تمامی کشورهایی که اسب عرب مورد تائید سازمان جهانی اسب عرب (W.A.H.O  ) دارند مسابقات خود را زیر نظر این فدراسیون جهانی برگزار می کنند. لازم به ذکر است همزمان با برگزاری اجلاس عمومیI.F.A.R ، مسابقات بزرگ اسبدوانی triomphe Arc نیز در میدان بزرگ اسبدوانی longchamp فرانسه برگزار گردید. در این مسابقات چندین کورس مهم به برگزاری رقابتهای اسبهای عرب عضوI.F.A.R  اختصاص یافته بود.


[ چهارشنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۳ ] [ 8:19 ] [ انصاری ]
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، به دلیل برگزاری فشرده رویدادهای سوارکاری، اعلام نتایج مسابقه طراحی نماد فدراسیون به تعویق افتاد
 و پس از وقفه نسبتا طولانی؛ آثار ارسالی با حضور ریاست فدراسیون، دبیر، مسئول روابط عمومی و یک نفر گرافیست مورد بررسی قرار گرفت که نهایتا هیچ یک از آثار حائز شرایط فنی و هنری مدنظر تشخیص داده نشد.


 


 

[ سه شنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۳ ] [ 8:48 ] [ انصاری ]

                             نام رویداد :
         قهرمانی کشور پرش با اسب بزرگسالان

محل برگزاری : مجموعه سوارکاری نوروزآباد

زمان برگزاری : ۲۱ لغایت ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۳


ادامه مطلب
[ سه شنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۳ ] [ 8:46 ] [ انصاری ]
قابل توجه هیئتهای سوارکاری استانی، آخرین مهلت برگزاری مسابقات پرش با اسب در رده C بزرگسالان و بالاتر که امتیاز آن در مسابقات قهرمانی کشور منظور خواهد شد؛ روز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه ۹۳ خواهد بود. لذا امتیاز مسابقاتی که پس از این تاریخ برگزار گردد در انتخاب ۴۰ نفر برتر جهت شرکت در مسابقات پرش قهرمانی کشور منظور نخواهد شد و فقط در رده بندی کلی فدراسیون برای سوارکاران استفاده می گردد.
[ سه شنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۳ ] [ 8:42 ] [ انصاری ]
برگزاری مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور رده مالکین

با تصمیم فدراسیون سوارکاری، مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور در رده مالکین اسب در سال ۱۳۹۳ برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، به تصمیم فدراسیون سوارکاری و با وجود عدم پیش بینی در تقویم فعالیت های سال ۱۳۹۳، مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور در رده مالکین در سال جاری اجرا خواهد شد .

به دنبال عدم برگزاری این مسابقات در سالهای قبل توسط فدراسیون سوارکاری، این تصمیم در آستانه برگزاری مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور و به درخواست مالکین محترم اسب اتخاذ گردید.


[ دوشنبه هفتم مهر ۱۳۹۳ ] [ 11:31 ] [ انصاری ]
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس، فینال رقابتهای پرش با اسب قهرمانی استان تهران در مجموعه سوارکاری نوروز آباد برگزار شد که در آن ۴۲ سوارکار از باشگاهها و مراکز سوارکاری تهران طی دو روز به رقابت پرداختند و در نهایت شراگیم حبیبی از باشگاه حبیبی با اسب والدو بدون خطا به مقام قهرمانی استان تهران رسید.

مراسم پایانی و اهدای جوایز این رویداد نیز با حضور حجت الاسلام و المسلمین رسائی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، سرهنگ سراج جانشین سازمان ورزشکاران بسیج، دکتر خلیلی ریاست فدراسیون و دکتر کریمی ردیس هیات سوارکاری استان تهران برگزار گردید.

نتایج این رویداد به این شرح است: ۱

- شراگیم حبیبی با اسب والدو از باشگاه حبیبی

 ۲- داود پوررضائی با اسب گلد پای از باشگاه آزمون

 ۳- مجید شریفی با اسب یوتو از باشگاه آزمون

 ۴ - کاوه فربد با اسب سیلی سیانو از باشگاه آزمون

 ۵- مسعود برجیان با اسب چارلی از باشگاه رخش صبا

 

[ یکشنبه ششم مهر ۱۳۹۳ ] [ 9:23 ] [ انصاری ]
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور در رده نونهالان، نوجوانان، جوانان و بین المللی زیر ۱۴ سال که از روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه آغاز شده بود امروز پایان یافت. نتایج این مسابقات که بیش از ۱۰۰ سوار کار از ۱۳ استان کشور حضور داشتند در رده های سنی مختلف به شرح ذیل است:
ادامه مطلب
[ یکشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۳ ] [ 9:4 ] [ انصاری ]

 

دانشمندان دانشگاه دامپزشکی وین قرارگرفتن اسب‌ها تحت تاثیر سوارکارانشان را بررسی کردند و پارامترهای مختلف استرس در این حیوانات و همچنین سوارکاران را هنگام پرش از روی مانع تعیین کردند.

 نتایج حاصله نشان داد سطح استرس وارده به یک اسب، جدای از زن یا مردبودن سوارکارش است و این که واکنش‌های تنشی زنان یا مردان سوارکار نیز اساسا یکسان است. این در حالی است که برای قرن‌ها سوارکاری منحصرا در اختیار مردان بود و چنین موضوعی در تضاد شدید با دوران کنونی است که تقریبا ۸۰ درصد سوارکاران زن هستند.

«ناتاشا ایله»، نویسند ارشد این مقاله گفت: اغلب تصور می‌شود زن‌ها در قبال اسب‌هایشان حساس‌تر از مردان هستند و در صورت صدق چنین تصوری، سوارکاران زن و مرد باید واکنش‌های متفاوتی را در اسب‌ها ایجاد کنند.

ایله و همکارانش هشت اسب و ۱۶ سوارکار شامل هشت مرد و هشت زن را بررسی کردند. هر اسبی باید دو بار از روی مانع استاندارد می‌پرید که یک بار سوارکارش مرد و بار دیگر زن بود و این دو دارای تجارب سوارکاری یکسانی بودند.

 دانشمندان بر سطوح استرس در اسب‌ها و سوارکاران نظارت کردند و میزان کورتیزول موجود در بزاق آن‌ها و ضربان قلب‌شان را بررسی کردند.

 نتایج نشان داد در طول این آزمایش سطوح کورتیزول در بزاق اسب‌ها افزایش یافت اما این افزایش تحت تاثیر جنسیت سوارکار نبود.

همچنین ضربان قلب اسب‌ها در نتیجه پرش افزایش یافت اما این افزایش صرف نظر از جنسیت سوارکار بود. همچنین سطح کورتیزول بزاق زن‌ها و مرد‌ها افزایش یافت اما تفاوتی بین این افراد وجود نداشت.

ضربان‌ قلب سوارکاران هنگام پرش اسب از روی مانع افزایش یافت اما منحنی‌های ضربان قلب برای سوارکاران مرد و زن بسیار به یکدیگر شبیه بودند. جزئیات این مطالعه در مجله Comparative Exercise Physiology منتشر شد.

[ یکشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۳ ] [ 12:48 ] [ انصاری ]
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، مسابقات پرش با اسب رده نونهالان و نوجوانان و جوانان و بین المللی زیر ۱۴ سال، در روزهای ۲۶ و ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۳ در مجموعه سوارکاری نوروزآباد برگزار خواهد شد.

 مهلت ثبت نام در این مسابقات، پایان وقت اداری دوشنبه ۲۴/۶/۹۳ خواهد بود. لذا از هیاتها و واجدین شرایط تقاضا می گردد شیوه نامه ذیل را مطالعه نموده و سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایند:

۱- نام رویداد : قهرمانی کشور پرش با اسب رده نونهالان و نوجوانان و جوانان و بین المللی زیر ۱۴ سال ۲

- تاریخ رویداد : ۲۶ و ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۳

۳- محل برگزاری : تهران- مجموعه سوارکاری نوروزآباد

۴- مهلت اعلام اسامی: هیأتها جهت اعلام آمادگی نهایی سوارکاران منتخب و اسامی اسبهای آنها حداکثر تا پایان وقت اداری، دوشنبه ۲۴/۶/۹۳ فرصت دارند تا کتباً اسامی را به فدراسیون اعلام نمایند.

 - محل نگهداری اسبهای شهرستانها در صورت وجود باکس خالی مجموعه سوارکاری نوروزآباد می باشد از آنجا که در حال حاضر مسابقات اسبدوانی در مجموعه سوارکاری نوروزآباد در حال برگزاری است سوارکاران بایستی قبل از حرکت دادن اسبها از شهرستانها هماهنگیهای لازم را با آقای قربانپور مدیر مجموعه نوروزآباد با شماره تلفن ۶۶۱۸۰۰۷۰-۰۲۱ انجام داده سپس جهت انتقال اسبها اقدام نمایند.

 


ادامه مطلب
[ یکشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۳ ] [ 12:42 ] [ انصاری ]
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری به نقل از کمیته زیبایی فدراسیون، پنجمین دوره مسابقات زیبایی قهرمانی کشور (اسب عرب) زیر نظر سازمان ایکاهو در باشگاه آرش واقع در کردان کرج در تاریخ های ۱۶ الی ۱۸ مهر برگزار خواهد شد. لذا برای برنامه ریزی مناسب این رویداد، متقاضیان می بایست تا تاریخ ۳۰/۶/۹۳ نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. یادآور می شود که ارائه پاسپورت شورای تبارنامه فدراسیون برای اسبهای شرکت کننده الزامی است. همچنین از کلیه مالکین اسبهای خالص ایرانی تقاضا دارد جهت ثبت نام و تکمیل ظرفیت گروه هرچه سریعتر اقدام نمایند. لازم به ذکر است که در صورت به حد نصاب نرسیدن گروهها، کمیته برگزاری اقدام به حذف گروه اسبهای خالص ایرانی خواهد نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۹۱۲۱۲۶۶۰۲۳ و ۰۹۳۶۴۹۲۸۳۲۷ تماس حاصل نمایید. اطلاعات ثبت نام: هزینه ثبت نام مسابقه برای هر اسب: ۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال شماره حساب: ۲۰۱۸۵۰۴۸۳۸۶۶۵۱ شماره کارت: ۶۲۷۴۱۲۱۱۴۵۴۱۸۹۹۲ بانک اقتصاد نوین به نام فدراسیون سوارکاری
[ یکشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۳ ] [ 12:39 ] [ انصاری ]
 

فراخوان تکمیل بانک اطلاعاتی کادر فنی جشنواره زیبایی 

فدراسیون سوارکاری کشور در نظر دارد در راستای ساماندهی به وضعیت برگزاری مسابقات زیبایی کشور بدینوسیله از کلیه افراد فعال در این حوزه که دوره های مختلف هندلری، داوری، کلانتری و ... را گذرانده اند، جهت ایجاد و تکمیل بانک اطلاعاتی دعوت به عمل می آید.
علاقمندان می توانند مدارک ذیل را به صندوق پستی ۱۴۸۱۸۵۴۸۵۱ و یا شماره فکس ۴۴۰۱۵۷۳۱ فدراسیون سوارکاری ارسال نمایند.
۱-    دو قطعه عکس ۴ × ۳
۲-    آخرین مدرک تحصیلی
۳-    مدارک دوره های گذرانده شده
[ چهارشنبه دوازدهم شهریور ۱۳۹۳ ] [ 8:5 ] [ انصاری ]
 

فدراسیون سوارکاری در نظر دارد در راستای ارتقای دانش فنی افراد فعال در حوزه اسب اصیل (عرب) یکدوره کلاس هندلری و سرکلانتری با بکارگیری مدرسان بین المللی در سطوح مختلف برگزار نماید.

علاقه مندان به شرکت در این کلاسها با ارسال مدارک ذیل نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

 زمان کلاس ۲۰ و ۲۱ شهریور مبلغ ثبت نام :۳۰۰ هزار تومان دو قطعه عکس ۴ × ۶ فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی مختصری از فعالیتها و سوابق کاری مرتبط ارائه تصویر مدارک اخذ شده در کلاسهای قبلی هزینه ثبت نام به شماره حساب ۰۰۵۷۷۲۰۲۵۵ نزد بانک تجارت شعبه رسالت سمنگان کد ۳۷۵ واریز نمایند

علاقه مندان می توانند تصویر مدارک فوق را ظرف مدت یک هفته به شماره فکس ۴۴۰۱۵۷۳۱ فدراسیون ارسال نمایند.

[ چهارشنبه دوازدهم شهریور ۱۳۹۳ ] [ 8:3 ] [ انصاری ]
آقای دکتر خلیلی در اولین سفر استانی خود، به استان فارس رفت به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، اولین سفر استانی رئیس فدراسیون سوارکاری از تاریخ ۲۹ مردادماه ۹۳، به استان فارس انجام شد. در این سفر که آقای کاظمیان دبیر فدراسیون نیز در آن حضور داشتند جلساتی جداگانه با معاونت استانداری استان فارس جناب آقای مهندس تاج-گردون و معاونت اداره کل ورزش و جوانان استان فارس جناب آقای رجایی برگزار گردید. همچنین رئیس فدراسیون سوارکاری و همراهان، ضمن بازدید از باشگاههای سوارکاری شهرستان شیراز، در جلسه پرسش و پاسخ و آشنایی با نقاط قوت و ضعف جامعه سوارکاری استان فارس نیز حضور بهم رساندند. در این جلسه که رئیس هیات سوارکاری استان آقای طفیونی و فعالان جامعه سوارکاری استان فارس حضور داشتند پس از ایراد سخنان ریاست فدراسیون، حضار نیز به بیان نظرات و برخی مشکلات جامعه سوارکاری استان فارس پرداخته و در پایان نیز کمک مالی فدراسیون نیز به هیات سوارکاری استان جهت برگزاری مسابقات اهدا گردید. ضمنا مقرر شد در آذرماه سالجاری به میزبانی هیأت استان فارس و در شهر شیراز جشنواره زیبائی اسب دره شوری برگزار گردد. بدین منظور مقرر گردید کلیه اسبهای نژاد دره شوری که توسط فدراسیون میکروچیپ گذاری و نمونه برداری می شوند در این جشنواره ثبت نام شوند و کمیته جشنواره و زیبائی فدراسیون نیز ضوابط برگزاری هرچه مناسبتر این رویداد را تدوین و اعلام نماید. علاوه بر آن با توجه به مشکلات آموزشی استان مقرر شد دبیر محترم و نیز رئیس مرکز علمی کاربردی فدراسیون در اسرع وقت نیازهای آموزشی استان را مرتفع نمایند
[ دوشنبه سوم شهریور ۱۳۹۳ ] [ 8:15 ] [ انصاری ]
 
 

فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران مسابقات جام جهانی پرش با اسب را برگزار می کند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، مسابقات پرش با اسب جام فدراسیون جهانی، طبق روال هر سال در آبان ماه ۱۳۹۳ با حضور سوارکاران کشورمان با اسبهای تولید داخل (بر اساس تعریف ذکر شده در مقررات ملی) برگزار خواهد شد.

فدراسیون جهانی سوارکاری پس از دریافت درخواست رسمی فدراسیون کشورمان، همچون سالهای گذشته این مسابقات را در تقویم سالانه خود گنجانده است.

[ دوشنبه سوم شهریور ۱۳۹۳ ] [ 8:13 ] [ انصاری ]
به اطلاع می رساند:با توجه به اهمیت سالم سازی محیط های ورزشی و جلوگیری از برخی تخلفات احتمالی، فدراسیون با انتصاب رئیس و اعضاء جدید در کمیته مبارزه با دوپینگ و با تکیه بر یکی از وظایف و مأموریتهای مهم خود، انجام تست های کامل دوپینگ را در تمامی مسابقات و رویدادها سرلوحه فعالیت جدید خود قرار داده است. این امر با دقت بسیار بالا و به دور از هرگونه دخل و تصرف افراد و با شیوه های کاملا استاندارد آغاز گردیده است. لیکن متأسفانه مشاهده می شود برخی از افراد با افترا به ورزشکاران، آنان را به انجام دوپینگ متهم می نمایند که این امر به لحاظ حقوقی از مراجع قضایی تحت پیگیری قرار گرفته است. لازم به ذکر است که خوشبختانه در آخرین نمونه گیری های انجام شده در مسابقات بیستاک، هیچ مورد مثبتی از سوی آزمایشگاه مرجع اعلام نگردیده و فدراسیون سوارکاری به جهت اغنای افکار عمومی و پایان دادن به شایعات بی اساس و شفاف سازی کلیه فعالیتهای خود؛ اعلام می دارد که سوارکاران شرکت کننده در رویداد مذکور و نیز اصحاب رسانه، می¬توانند با مراجعه به فدراسیون و رویت مدارک معتبر، از صحت این مطلب آگاهی یابند. فدراسیون در مدیریت جدید خود به هیچ عنوان و تحت تأثیر هجمه ها و فضاسازی های مسموم، از هدف والای خود که همانا ایجاد محیطی امن و سالم برای سوارکار و اسب است منحرف نخواهد شد و از حقوق تمامی سوارکاران و مربیان شایسته این مرز و بوم که با صداقت و سلامت در پی اعتلای ورزش مذهبی و بومی سوارکاری هستند حمایت بی-شائبه خود را دریغ نخواهد کرد. به امید آنکه با همکاری و همدلی دست¬اندرکاران و علاقمندان بتوانیم هرچه سریعتر سایه شوم استفاده از مواد محرک و نیروزا را از صحنه مسابقات ورزشی خود محو نمائیم.
[ دوشنبه سوم شهریور ۱۳۹۳ ] [ 8:11 ] [ انصاری ]
با حکم آقای دکتر خلیلی رئیس فدراسیون سوارکاری آقای محمدرضا فرزانه به سمت مسئول روابط عمومی فدراسیون منصوب گردید. متن حکم صادره به شرح ذیل می باشد: جناب آقای محمدرضا فرزانه با سلام نظر به تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی، بدینوسیله جنابعالی را به سمت مسئول روابط عمومی فدراسیون منصوب می نمایم. امید است با بهره جستن از تمامی امکانات اقدامات لازم به منظور انعکاس هرچه بهتر فعالیتهای سوارکاری را در موارد ذیل معمول نمائید: ۱- تعامل با روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان و سایر ارگانهای ذیربط ۲- انعکاس فعالیتهای ورزش سوارکاری در رسانه های تخصصی و ملی ۳- تعامل با شبکه های صداو سیما جهت پخش مستقیم و ضبط و پخش فعالیتهای فدراسیون ۴- فعال نمودن روابط عمومی هیأتهای سوارکاری و انعکاس گزارش فعالیتهای هیأتها در سایت فدراسیون ۵- مجاب نمودن روابط عمومی هیأتهای به انجام فعالیتهای الکترونیکی با راه اندازی سایت و ایمیل ۶- برگزاری نشستهای مطبوعاتی با اصحاب رسانه و تیتر نمودن فعالیتهای سوارکاری ۷- به روز رسانی سایت فدراسیون و استفاده از تمامی امکانات اطلاع رسانی مدرن ۸- سازماندهی گروه خبرنگاران، مجریان و تمامی دست اندرکاران حوزه اطلاع رسانی تخصصی در زمینه های مختلف صنعت اسب و سوارکاری ۹- تعامل مناسب با کلیه دست اندرکاران رسانه ای، حوزه تخصصی و برقراری نشستهای هم اندیشی و برگزاری سمینارها و نمایشگاههای تخصصی
[ چهارشنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۳ ] [ 10:11 ] [ انصاری ]
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، اولین مسابقه بین المللی درساژ در ایران برگزار می شود. با توجه به سیاست های جدید فدراسیون سوارکاری به منظور خروج از انزوای بین المللی و توجه بیشتربه فعالیت های برون مرزی خصوصا در رشته های پایه ای مانند درساژ با پیگیریهای صورت گرفته اولین مسابقه بین المللی درساژ در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ در قالب مسابقات جام فدراسیون جهانی FEI با حضور داوران خارجی در مجموعه سوارکاری نوروزآباد برگزار می گردد. در این مسابقات باشگاه سوارکاری نوروزآباد که به تازگی مجوز برگزاری مسابقات بین المللی رسمی را دریافت نموده است، سوارکاران ایران به همراه سوارکاران دیگر کشورها تستهای تعیین شده توسط فدراسیون جهانی سوارکاری را انجام داده و اولین گام را در جهت شروع فعالیت های بین المللی برمی دارند
[ چهارشنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۳ ] [ 10:9 ] [ انصاری ]
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری ، طی حکمی توسط دکتر مسعود خلیلی ریاست فدراسیون، آقای عزت الله وجدانی به سمت مسئول برگزاری مسابقات فدراسیون سوارکاری منصوب شد متن حکم عزت الله وجدانی به این شرح ابلاغ شد. جناب آقای عزت الله وجدانی با سلام نظر به تخصص و تجارب ارزنده، بدینوسیله جنابعالی را به سمت مسئول برگزاری مسابقات منصوب می نمایم. امید است با بهره جستن از تمامی امکانات، تمامی سعی و تلاش خود را در موارد ذیل معطوف نمائید. ۱- برگزاری مسابقات با بهترین کیفیت ۲- ایجاد نظم و انضباط و بهره مندی از تخصص کارشناسان در مسابقات ۳- رعایت شئول اسلامی و توسعه فرهنگ سلامت اخلاقی و مالی در مسابقات ۴- ارائه خدمات ارزنده به تماشاچیان و سوارکاران
[ چهارشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۳ ] [ 8:32 ] [ انصاری ]
با انتشار اخباری از سوی برخی از رسانه ها مبنی بر ورود تعدادی اسب از خارج کشور روابط عمومی فدراسیون سوارکاری طی اطلاعیه ای اعلام نموده است ورود اسبهای ورزشی طی چند سال اخیر با اراده و مجوز وزارت جهاد سازندگی صورت گرفته و فدراسیون سوارکاری هیچ نقشی در تعیین تعداد و یا کیفیت این اسبها نداشته است. در این اطلاعیه اشاره می گردد، تعداد زیادی اسب ورزشی طی سالهای اخیر توسط بخش خصوصی به کشور وارد شده است و به نظر می رسد قوانین و ضوابط فعلی حاکم بر این روند بایستی مورد تجدید نظر قرار گیرد و از این رو طی هفته اخیر با موافقت مسئولین محترم وزارت جهاد کشاورزی مقرر گردیده است از این پس فدراسیون نیز با حضور در کمیته مشترک واردات نظرات خود را اعلام و خصوصا بازنگری آئین نامه واردات اسب که قبلا در وزارت جهاد تصویب و هم اکنون با استناد به همین آئین نامه وزارت مذکور مجوز واردات صادر می نماید، در اولویت قرار گیرد. فدراسیون ضمن اعلام اینکه تا به امروز هیچ مجوزی را جهت ورود اسب های ورزشی به کشور صادر نکرده است، اطمینان دارد با برنامه ریزی مناسب و ارتقاء اسبهای بومی کشور می توان ورود اسبهای خارجی به کشور را به حداقل ممکن رساند.
[ چهارشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۳ ] [ 8:25 ] [ انصاری ]
 
تهران – مرکز آموزش علمی کاربردی فدراسیون سوارکاری ،در مقاطع کاردانی و کارشناسی برای ترم جدید مهرماه ۱۳۹۳  دانشجو  می پذیرد.
اسامی رشته ها:
۱-    کاردانی حرفه ای مربیگری پایه سوارکاری
۲-    کاردانی حرفه ای مربیگری پایه چوگان
۳-    کاردانی فنی پرورش اسب
۴-    کاردانی حرفه ای بهداشتیاری دامپزشکی
۵-    کاردانی حرفه ای علوم آزمایشگاهی
۶-    کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار ورزشی
۷-    مهندسی فناوری پرورش اسب
۸-    کارشناسی حرفه ای بهداشت مواد غذایی با منشا دامی

علاقمندان به تحصیل در مقطع کاردانی می توانند از روز سه شنبه مورخ ۳۱ تیر لغایت ۶ مرداد ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org ثبت نام نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس تهران – میدان کلاهدوز، اتوبان شهید دوران به سمت شمال، میدان شهید مهتدی، جنب نیروی دریایی سپاه پاسداران – باشگاه سوارکاری شهدا- مرکز آموزش علمی کاربردی فدراسیون سوارکاری مراجعه  و یا با تلفن های ۷۷۷۱۷۰۹۵۹ – ۷۷۱۷۰۵۷۵ – ۰۹۱۰۹۷۸۲۶۰۰ تماس حاصل فرمائید.

[ سه شنبه هفتم مرداد ۱۳۹۳ ] [ 14:1 ] [ انصاری ]
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری در پی پیرو درخواست های مکرر مالکین و پرورش دهندگان و ضرورت تشکیل ساختاری مناسب جهت برگزاری صحیح و اصولی حراج اسبهای تولیدی و وارداتی به صلاحدید دکتر خلیلی رئیس فدراسیون کارگروهی تشکیل شد، تا نسبت به تدوین آئین نامه و ساختار تشکیلاتی "سازمان حراج اسب" اقدام نماید اعضای کارگروه : آقایان دکتر بردبار، حمید رادان، مهندس علی هژبر، رضا الله دادی، حمید نیکومنش و علیرضا منشی ازغندی می باشند
[ سه شنبه هفتم مرداد ۱۳۹۳ ] [ 13:59 ] [ انصاری ]
به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری، کلاس داوری جشنواره با مدرسی داور بین المللی خانم آتشه فیروز از کشور بلژیک در تاریخ ۹/۵/۹۳ در استان گیلان، بعد از اتمام سمینار تخصصی اسب کاسپین برگزار می شود. پس از پایان دوره در تاریخ ۱۰/۵/۹۳ در طول جشنواره تست عملی از شرکت کنندگان گرفته خواهد شد. علاقمندان به شرکت در این کلاس جهت ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با جناب آقای مهندس هوشنگ افشاری رئیس هیأت سوارکاری استان گیلان به شماره ۰۹۱۱۱۸۱۵۲۶۶ تماس حاصل نمایند. زمان: ۹/۵/۹۳ ساعت شروع کلاس: ۲ تا ۵ بعدازظهر مکان: منطقه آزاد انزلی هزینه ثبت نام: ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال
[ سه شنبه هفتم مرداد ۱۳۹۳ ] [ 13:58 ] [ انصاری ]


 یک – مستقیم برانید

دو – آهنگ منظم، آرام و با تحرک داشته باشید.

سه – دستها درحالیکه پایین هستند تماس ملایمی با دهان اسب داشته و کمک کنند تا اسب گردن را پایین بیاورد.

چهار – قسمت فوقانی بدن سوارکار بخصوص به هنگام یورتمه نشسته با اسب حرکت کند.

پنج -بعد از کاوالتی حرکات به همان صورت شروع روی کاوالتی بوده و حالت خزیدن به خود نگیرد...

 


ادامه مطلب
[ سه شنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۳ ] [ 13:23 ] [ انصاری ]
● کلیات ۱) مسابقه پرش با اسب نوع یامتحان برای اسب و سوارکار در شرایط مختلف در مسیری از موانع است که در طی این آزمون آزادی، انرژی، مهارت و اطلاعت اسب و همچنین قدرت سوارکار سنجیده می‌شود. ۲) در طی یک مسابقه ممکن است سوارکار به خاطر ارتکاب خطاهای مختلف، جریمه شود. بنابراین بسته به نوع مسابقه سوارکاری که کمترین خطا و یا کمترین زمان و یا بیشترین امتیاز را کسب کرده برنده مسابقه است. ۳) منظور نهائی، یکنواختی و استاندارد نمودن مسابقات پرش با اسب نیست بلکه ایجاد جاذبه و تنوع یکی از مهمترین عوامل در ایجاد علاقه برای سوارکار و تماشاچی است. ۴) با توجه به این مطالب یکسان بودن شرایط مسابقه برای کلیه شرکت‌کنندگان ضروری است و راه ریدن به این هدف، تهیه و چاپ قوانین و اجراء دقیق آن در حین مسابقه می‌باشد. ۵) سن اسب‌های شرکت‌کننده در بازی‌های المپیک قهرمانی جهان حداقل ۸ سال است. اسب‌های شرکت‌کننده در کلیه مسابقات بین‌المللی دیگر بایستی حداقل دارای ۶ سال تمام باشند. ● مانژهای پرش با اسب میدان مسابقه پرش با اسب باید محصور بوده و در هنگامی‌که اسب داخل میدان است باید کلیه ورودی‌ها و خروجی‌ها بسته باشند. ● میادین تمرین و مانع تمرین ۱) سوارکاران تنها یکبار مجاز به آمدن به داخل مانژ مسابقه جهت بازدید مسیر مسابقه هستند (این مسئله شامل باراژ نیز می‌باشد. اجازه ورود به میدان جهت بازدید مسیر توسط هیئت داوران به‌وسیله تابلو (میدان باز است) و یا بلندگوی عمومی به سوارکاران اعلام می‌‌گردد. همچنین در مسابقات دو راندی که راند دوم مسابقه متفاوت از رائد اول است. سوارکاران می‌توانند قبل از شروع راند دوم نیز مسیر مسابقه را بازدید کنند. ۲) برگزارکنندگان مسابقات در مانژهای سرپوشیده در شرایط خاص به‌دلیل محدودیت مکانی ممکن است اجازه تمرین در مانژ اصلی را بدهند. ۳) در مواقعی که ابعاد میدان تمرین اجازه تمرین را ندهد یک مانع که جزء مسیر مسابقه نیست را می‌توان در مانژ اصلی برای تمرین در نظر گرفت. ۴) سوارکاران حق تلاش با پرش از موانع مسابق در حین رژه قبل از مسابقه را ندارند. انجام این کار ممکن است جریمه نقدی و یا محرومیت به همراه داشته باشد. ۵) برنده مسابقه ممکن است از روی یک مانع بپرد که این مانع نبایستی جزء موانع دور بعدی باشد. پریدن برخلاف جهت از این مانع ممکن است موجب محرومیت سوارکار شود. برای پرش از این مانع سوارکار ۹۰ ثانیه وقت دارد که این وقت از لحظه زدن زنگ توسط داوران شروع می‌شود. امتناع یا انداختن این موانع به‌عنوان یک تلاش به حساب می‌آید. اگر انداختن همراه با امتناع باشد. سوارکار برای تلاش بعدی باید منتظر تصحیح مانع شود. (زمان نگه داشته خواهد شد) هیئت داوران زنگ شروع مسابقه را پس از تلاش‌های سوارکار برای پرش از این مانع با اتمام ۹۰ ثانیه بعداً در می‌آورند. پس از زده شدن زنگ، سوارکار تنها می‌تواند یک بار برای پرش از این مانع سعی کرده و در حد فاصل ۴۵ ثانیه مسابقه اصلی را شروع کند.
ادامه مطلب
[ سه شنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۳ ] [ 13:13 ] [ انصاری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

امام صادق علیه السلام از جدش رسول خدا (ص): الخیلُ فی نواصیها اُلخیرُ
خیر و برکت در پیشانی و مقدم اسبهاست .

با سلام خدمت همه ی دوستداران ورزش سوارکاری این رشته به همت اقای قزوینی ازسال 83 شروع به فعالیت نموده و تا کنون شهرستان ابهر دارای چندین باشگاه سوارکاری می باشد که باتلاش های فراوران مربیان وهمت سوارکارن عزیز توانسته از جایگاه بسیار خوبی در سطح استان و کشور کسب کند...
هیت سوارکاری ابهرباراه اندازی این وبلاک و قراردادن مطالب تخصصی راجع به سوارکاری تلاش بر این دارد, این رشته را ارتقاء داده وهمچنین اخرین خبرهای روز سوارکاری در اختیار دوستداران عزیز قراردهد.
برچسب‌ها وب